« Svibanj 2024 »

Državna matura2022./2023.

Teen

18.05.2024. 10:52
VIDEO Crash test u Zagrebu. Pogledajte opasne sudare. 'Već je 65 poginulih ove godine...'
U crash testovima, koji se rade u kontroliranim uvjetima, prikazane su moguće posljedice zbog nepažnje u vožnji

18.05.2024. 10:50
Napadača supruga Nancy Pelosi osudili su na 30 godina zatvora
Paul Pelosi, koji sada ima 84 godine, napadnut je i teško ozlijeđen u kući Pelosijevih u San Franciscu krajem 2022. godine, nekoliko dana prije izbora za američki Kongres

18.05.2024. 10:48
Pale puse na crvenom tepihu! Richard Gere došao s 33 godine mlađom suprugom na premijeru
Američki filmski glumac Richard Gere pojavio se sa svojom mlađahnom suprugom na crvenom tepihu u Cannesu gdje je promovirao svoj novi film

18.05.2024. 10:40
Glavašević krenuo biciklom iz Bruxellesa u Zagreb: Putem će razgovarati s našim iseljenicima
Na ovaj put sam se odlučio kako bismo podigli svijest o tome da europarlamentarci nisu samo ljudi koji odu i onda ih nema pet godina, nego da ima nas koji planiramo i te kako biti prisutni u Hrvatskoj, rekao je

18.05.2024. 10:32
FOTO Ema Helena Vičar je Miss Zagrebačke županije: Obožava putovanja, a ranije je i plesala
Ema Helena Vičar ima 22 godine visoka je 176 cm i studira međunarodno poslovanje. Osam godina se bavila i plesom

18.05.2024. 10:30
Rano otkrivanje raka kože spašava živote: Besplatni pregledi madeža u niz gradova
Ove godine pregledi se održavaju u devet gradova diljem Hrvatske: Zagrebu, Vinkovcima, Đakovu, Virovitici, Ogulinu, Kninu, Metkoviću, Malinskoj na otoku Krku te Umagu

18.05.2024. 10:23
U Peruu odobrili zakon kojim navode da su transrodne osobe 'bolesne'. Stotine izašlo na ulice
Zakon, koji je prošli tjedan administrativno odobrila vlada predsjednice Boluarte, precizira da se 'ljudi s poremećajima rodnog identiteta', smatraju osobama s 'bolešću' koje imaju pravo na usluge mentalnog zdravlja

18.05.2024. 10:17
Planuo brod na suhom vezu u Splitu, gasili ga s pet vozila
U splitskoj policiji kažu nam kako će u tijeku dana započeti očevid kako bi se utvrdilo što je uzrok požara na plovilu. Materijalna šteta je velika

Betlehemska štalica
Autor: Administrator , 7. 12. 2020.

Pandemija koronavirusa usprkos potpuno novim i teškim okolnostima nije spriječila kreativnost u različitim ljudskim djelatnostima. Dapače, još ju je i potaknula!

Pa tako ni vrijedne i .....................

kreativne ruke naših nastavnika i učenika nisu mirovale. Učenici 3.h i 3.s razreda pod mentorstvom naše knjižničarke Gordane Plemenčić i profesorice Ane Rizmaul te uz pomoć našeg domara Mirana Skrbina prijavili su se na ekološko-obrazovni nagradni natječaj „Od starog za dar od srca“ za djecu i mlade svih
osnovnih i srednjih škola u Hrvatskoj. Natječaj je ponovno pokrenuo Fond za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost na temu nadolazećih blagdana i izrade poklona za svoje najmilije.

Pod sloganom „Upotrijebi ponovno za Ljepšu našu!“ cilj ovog natječaja je potaknuti ekološku svijest novih naraštaja o mogućnostima ponovne uporabe (eng. upcycling) stvari koje se više ne koriste. Time se potiče održivi razvoj i odgovorno ponašanje prema okolišu, čime se dugoročno utječe na smanjenje otpada.

Natječaj je otvoren 16. studenog i traje do 21. prosinca do kada učenici zajedno sa svojim mentorima mogu prijaviti svoje radove u obliku videa u trajanju do 3 minute i/ili fotografija kojima se dokumentira proces izrade radova. Zadatak natječaja je isti za sve dobne skupine, ali će se radovi vrednovati sukladno dobnoj skupini kojoj pripadaju. Proglašenje pobjednika natječaja objavit će se 08. siječnja 2021. godine. Učenici koji će se posebno istaknuti svojom kreativnošću te angažmanom osvojiti će atraktivne nagrade. Više informacija može se pronaći na web stranici natječaja http://upotrijebi-ponovno.zaljepsunasu.hr.

Naši učenici i njihovi mentori iskoristili su stare školske klupe, odnosno njihove gornje ploče. Klara Celić i Luka Krnic iz 3.h razreda su iscrtali siluete likova iz Betlehemske štalice, a
učenici iz 3.s razreda su ih izrezali. Svoj rad su zajedno postavili na ulazu u Draškovićev podrum u Topuskom. Na taj način su obogatili i kulturno-turističku ponudu Topuskog.
Njihova krativnost i trud zaslužuje svaku pohvalu! Želimo im puno sreće na natječaju!

Novinarska grupa SŠ Topusko
Prosinac, 2020. godine